POLSKIE MEDIA POLFEJS.PL POLSKATUBA.PL GADUCZAT.PL
Zeus
Zeus 15 Mar 2019
19

Następne

Wojciech Reszczyński zaprasza na Marsz Niepodległości 2018
20 May 2019
Wojciech Reszczyński zaprasza na Marsz Niepodległości 2018
August Zygmunt Rosiński · 1 Wejścia

Wojciech Świętobor Mytnik GROM muz i wyk: Cezary Stawski ( 563 )

3 Wejścia
In Muzyka

WESPRZYJ I OTRZYMAJ PŁYTĘ https://zrzutka.pl/4v2rfu
Prosimy o wsparcie nowej płyty wszystkich tych dla których sławiańska kultura i muzyka jest ważna, którzy kochają Lehicką ziemię i budzą się wielowiekowego snu. Jaruha i Vedamir

Cezary Stawski; pseudonim artystyczny „VEDA”; urodzony w Bydgoszczy; autor, aranżer i wykonawca piosenek tworzący je od wielu lat przy akompaniamencie gitary i instrumentów klawiszowych. Pierwsze próby pisania wierszy i układania do nich muzyki zaczęły się już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w jednym z bydgoskich liceów a w późniejszym okresie były kontynuowane w Poznaniu gdzie studiował, oraz w Warszawie gdzie przez wiele lat mieszkał.
Cezary Stawski napisał ponad 5000 utworów literackich ( wierszy i opowiadań ), w tym ponad 4000 piosenek do słów własnych i około tysiąca do wierszy poetów polskich i zagranicznych. Pierwszą płytę pod tytułem „Ogród Żywego Słowa” nagrał w 2002 roku we Wrocławiu. W 2008 została ona umieszczona na amerykańskim internetowym portalu muzycznym http://www.soundclick.com. W kolejnych latach, do 2012 roku powstało ponad 30 płyt z których kilkanaście zostało umieszczonych na portalu muzycznym http://asztanea.pl. POPRZEZ KTÓRY ISTNIEJE RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ ICH ZAKUPIENIA.
Cezary Stawski w okresie od 1990 do 2018 roku koncertował w wielu miejscach w Polsce i Europie. Najwięcej spotkań muzycznych odbyło się w Warszawie w latach 1990 – 2009 oraz w Województwie Świętokrzyskim gdzie od 2010 do 2012 roku mieszkał. Od sześciu lat związany z Gdańskiem i Województwem Pomorskim. Koncertuje sporadycznie, przede wszystkim dla przyjaciół. Aktualnie prezentuje swoją twórczość w postaci krótkich wideoklipów na popularnym portalu … www.youtube.com.
Jeżeli chcesz nawiązać kontakt z Cezarym i wesprzeć jego misję tworzenia muzyki płynącej z serca, napisz na adres: cezarystawski55@gmail.com albo na adres fundacji „Miej serce i patrzaj w serce”: fundacjamiejserceipatrzajwserc@gmail.com wspierającej osoby chore i samotne.

Pokaż więcej

Komentarze na Pejsa

Następne

Wojciech Reszczyński zaprasza na Marsz Niepodległości 2018
20 May 2019
Wojciech Reszczyński zaprasza na Marsz Niepodległości 2018
August Zygmunt Rosiński · 1 Wejścia