POLSKIE MEDIA POLFEJS.PL POLSKATUBA.PL GADUCZAT.PL
Polfejs Polska
Polfejs Polska 15 Mar 2019
23

Następne

Cezary Stawski - VEDA-MIR  POLAK ZAWSZE MĄDRY PRZED SZKODĄ … NIECH TAK SIĘ  STAJE  ( 550 )
15 Mar 2019
Cezary Stawski - VEDA-MIR POLAK ZAWSZE MĄDRY PRZED SZKODĄ … NIECH TAK SIĘ STAJE ( 550 )
Polfejs Polska · 14 Wejścia

Monika Maciejczyk ODCHODZĘ NA DRUGI KRĄG muz i wyk: Vedamir - Cezary Stawski ( 656 )

52 Wejścia
In Muzyka

Cezary Stawski; pseudonim artystyczny „VedaMir”; urodzony w Bydgoszczy; autor, aranżer i wykonawca piosenek tworzący je od wielu lat przy akompaniamencie gitary i instrumentów klawiszowych. Pierwsze próby pisania wierszy i układania do nich muzyki zaczęły się już w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w jednym z bydgoskich liceów a w późniejszym okresie były kontynuowane w Poznaniu gdzie studiował, oraz w Warszawie gdzie przez wiele lat mieszkał.
Cezary Stawski napisał ponad 5000 utworów literackich ( wierszy i opowiadań ), w tym ponad 4000 piosenek do słów własnych i około tysiąca do wierszy poetów polskich i zagranicznych. Pierwszą płytę pod tytułem „Ogród Żywego Słowa” nagrał w 2002 roku we Wrocławiu. W 2008 została ona umieszczona na amerykańskim internetowym portalu muzycznym http://www.soundclick.com. W kolejnych latach, do 2012 roku powstało ponad 30 płyt z których kilkanaście zostało umieszczonych na portalu muzycznym http://asztanea.pl. POPRZEZ KTÓRY ISTNIEJE RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ ICH ZAKUPIENIA.
Cezary Stawski w okresie od 1990 do 2019 roku koncertował w wielu miejscach w Polsce i Europie. Najwięcej spotkań muzycznych odbyło się w Warszawie w latach 1990 – 2009 oraz w Województwie Świętokrzyskim gdzie od 2010 do 2012 roku mieszkał. Od sześciu lat związany z Gdańskiem i Województwem Pomorskim. Koncertuje sporadycznie, przede wszystkim dla przyjaciół. Od września 2018 jako Vedamir razem z Jaruhą śpiewając poezję inspirowaną sławiańszczyzną. Prezentuje również swoją twórczość w postaci krótkich wideoklipów na popularnym portalu … www.youtube.com.

Pokaż więcej

Komentarze na Pejsa

Następne

Cezary Stawski - VEDA-MIR  POLAK ZAWSZE MĄDRY PRZED SZKODĄ … NIECH TAK SIĘ  STAJE  ( 550 )
15 Mar 2019
Cezary Stawski - VEDA-MIR POLAK ZAWSZE MĄDRY PRZED SZKODĄ … NIECH TAK SIĘ STAJE ( 550 )
Polfejs Polska · 14 Wejścia