POLSKIE MEDIA POLFEJS.PL POLSKATUBA.PL GADUCZAT.PL
Polfejs Polska
Polfejs Polska 19 Feb 2019
23

Następne

Częstochowa 16.06.2019 Obrona Matki Boskiej Częstochowskiej oraz dzieci przed LGBT część 1
18 Jun 2019
Częstochowa 16.06.2019 Obrona Matki Boskiej Częstochowskiej oraz dzieci przed LGBT część 1
POLSKIE MEDIA POLFEJS.PL · 14 Wejścia

Dziwne zwyczaje w różnych krajach, które warto poznać przed podróżą

11 Wejścia

Cześć! Marzyliście kiedyś o podróży dookoła świata? Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, to przyda wam się wiedzieć co nieco na temat zwyczajów w różnych krajach. Czy wiedzieliście na przykład, że we Włoszech nie wypijecie cappucchino po południu? Albo dlaczego Hiszpanie rzucają chusteczki na podłogę w restauracji, a Uzbecy nigdy nie przywitają się z nami lewą ręką? Założę się, że pierwszy raz o tym słyszycie. Dzisiaj podzielę się z wami moją wiedzą o tradycjach i zwyczajach innych narodowości. Mam nadzieję, że pomogą wam w waszych przyszłych przygodach!

To też może wam się spodobać:
7 miejsc, których nawet naukowcy nie potrafią wytłumaczyć https://www.youtube.com/watch?v=EYNUGhRwGY0&t

Jak flirtuje się w różnych krajach
https://www.youtube.com/watch?v=WrZqO-U8BjU

11 niezwykłych prezentów świątecznych z różnych krajów https://www.youtube.com/watch?v=VLUw1tq2CAA

CZAS:

Niemcy 0:41

Włochy 1:26

Francja 1:58

Hiszpania 2:22

Portugalia 3:06

Rumunia 3:30

Turcja 4:07

Uzbekistan 4:26

Indie 5:11

Chiny 5:37

Korea Południowa 6:15

Japonia 6:32

Filipiny 6:54

Australia 7:15

Boliwia 7:39

Meksyk 7:59

Kanada 8:31

Stany Zjednoczone 8:57

- W Niemczech w przeddzień ślubu, panna młoda i pan młody zapraszają wszystkich gości i wspólnie tłuką porcelanowe naczynia! Ale zabawa! Niestety po imprezie nowi małżonkowie muszą po wszystkich posprzątać.
- We Włoszech możecie sobie wyobrazić moje zaskoczenie, gdy się dowiedziałam, że cappuccino serwuje się tu tylko z rana, przed południem! Proszenie o nie, nie jest oczywiście nielegalne, ale pewnie przysporzy wam trochę pogardliwych spojrzeń.

- Francuzi uwielbiają sączyć kawę godzinami, najlepiej siedząc w kawiarni i czytając książki. Choć wolą espresso, nie ma nic złego w zamówieniu innego napoju, dopóki potraficie się nim długo rozkoszować.

- Jeśli lubicie solić swoje potrawy to muszę was ostrzec, żebyście w Portugalii tego nie robili. To dla nich nie tyle dziwne, a wręcz obraźliwe, szczególnie dla szefa kuchni! Należy mieć to na uwadze...
- W Rumunii, w pewnym momencie, podczas weselnej zabawy, narzeczona zostaje porwana! Wyobrażacie sobie?! Niektórzy goście, zwykle mężczyźni, porywają pannę młodą i domagają się okupu przez telefon.

- Jeśli jakiś mieszkaniec Turcji mówi "Jestem w drodze" może to oznaczać cokolwiek, od "wsiadam do samochodu" po "właśnie wstałem z łóżka".
- Uzbecy nigdy nie używają lewej ręki do jedzenia, witania się z ludźmi lub przekazywania sobie rzeczy. Używają tylko prawej ręki. To dlatego, że lewa ręka uznawana jest za brudną, ponieważ w tym państwie jej jedyną funkcją jest hmm… higiena w toalecie.

- W Chinach absolutnie nie wolno zapisywać imion czerwonym atramentem. Ten zwyczaj sięga zamierzchłych czasów, kiedy wyroki śmierci zapisywano w kartotekach kurzą krwią.

- Przeziębione osoby w Japonii noszą maski lekarskie w miejscach publicznych, by nie zarazić innych. Faktycznie, ta praktyka uważana jest za normalną, ludzką przyzwoitość.

- W Australii za bojkotowanie wyborów dostaje się mandat. W 2010 roku w Tasmanii 6000 osób nie poszło głosować i każde z nich musiało zapłacić po 26$ grzywny.

- Ludzie w Boliwii uważają rozmawianie o pracy przy jedzeniu za bardzo niestosowne. Wolą unikać tego tematu nawet, gdy jedzą lunch ze współpracownikami.

- Meksykanie prędzej dadzą się pokroić, niż odmówić pomocy zagubionym podróżnikom. Nawet, jeśli sami nie znają odpowiedzi na ich pytania. Jeśli więc jesteście w Meksyku, koniecznie zapytajcie kilkoro mieszkańców, zanim podejmiecie jakąś decyzję.

Pokaż więcej

Komentarze na Pejsa

Następne

Częstochowa 16.06.2019 Obrona Matki Boskiej Częstochowskiej oraz dzieci przed LGBT część 1
18 Jun 2019
Częstochowa 16.06.2019 Obrona Matki Boskiej Częstochowskiej oraz dzieci przed LGBT część 1
POLSKIE MEDIA POLFEJS.PL · 14 Wejścia